Produkty - Prognoza prędkości wiatru

Dzięki tej usłudze w kilka minut sprawdzisz dane wietrzności w wybranym przez Ciebie miejscu. Będzie to informacja, która wstępnie powie ci czy inwestycja w przydomową elektrownię wiatrową może być dla ciebie opłacana.

Prognoza prędkości wiatru

Po wybraniu miejsca na mapie oraz opłaceniu usługi otrzymasz średnią prędkość wiatru, wykres prezentujący jej rozkład (histogram) oraz różę wiatrów pokazującą rozkład kierunków wiatru. Rezultat zostanie uzupełniony o stosowny komentarz.

Schemat turbulencji
W oparciu o otrzymane z modelu dane, będziesz mógł sprawdzić ile prądu wyprodukują dla Ciebie poszczególne turbiny. Będziesz mógł je wybrać z naszej bazy lub wprowadzić własne. Otrzymane wyniki powinny być podstawą do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu dokładnego pomiaru w miejscu planowanej inwestycji.

Prognoza prędkości wiatru

Dane, które są wykorzystywane w ramach usługi “Prognoza prędkości wiatru” pochodzą z obliczeń numerycznych wykonanych za pomocą modelu atmosfery WRF (Weather Research and Forecasting System). Przygotowanie modelu dla potrzeb użytkowników serwisu Wiatrometr.pl wymagało długiego i bardzo skomplikowanego procesu jego kalibracji i walidacji przy uwzględnieniu rzeczywistych danych prędkości i kierunku wiatru. Proces ten trwał dwa lata.