Produkty - Obsługa rocznego pomiaru wiatru

System Wiatrometr.pl to narzędzie, które pozwoli ci kompleksowo zaplanować inwestycję w przydomową elektrownię wiatrową. Zrealizujesz z nim cały proces począwszy od pozyskania potrzebnych informacji, poprzez dobór sprzętu pomiarowego, pomiar wiatru, analizę danych prędkości i kierunku wiatru do wyboru optymalnej turbiny wiatrowej.

Maszt pomiarowy

Pomiar wiatru powinien zostać dokonany w miejscu i na wysokości ustawienia planowanej elektrowni wiatrowej. Tylko taki pomiar, pozwala dokładnie oszacować ile energii elektrycznej dostarczy ci wybrany generator wiatrowy.

System Wiatrometr.pl

Wyniki pomiaru wiatru będziesz mógł analizować za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Na przejrzystych wykresach zobaczysz prędkość i kierunek wiatru, rozkład prędkości i róże wiatrów. Dowiesz się również, z jakiego kierunku wiatr przynosi największą ilość energii.

Turbiny wiatrowe
W oparciu o dokonany pomiar wiatru, system wyliczy ile prądu wyprodukują dla Ciebie poszczególne przydomowe turbiny wiatrowe. Będziesz mógł je wybrać z naszej bazy lub wprowadzić własne. Pozwoli Ci to wybrać elektrownię wiatrową dopasowaną do Twoich potrzeb, lokalizacji i możliwości finansowych.

Uwaga:

Aby korzystać z usługi musisz posiadać urządzenie rejestrujące prędkość i kierunek wiatru.

Do wszystkich rejestratorów prędkości i kierunku wiatru oferowanych przez wiatrometr.pl, dołączany jest kupon pozwalający na bezpłatną aktywacje tej usługi. Szczegóły w opisie produktów na stronie sklepu wiatrometr.pl