Wiatrometr.pl

Baza wiedzy

Urządzenia do rejestracji prędkości i kierunku wiatru

 


Zobacz jak wygląda instalacja systemu do pomiaru wiatru

Poniżej znajduje się film pokazujący montaż instalacji do pomiaru wiatru na maszcie 15 metrowym wraz z Rejestratorem danych ADVANCED oraz sensorem prędkości i kierunku wiatru Davis Vantage Pro.


W chwili obecnej w ramach Usługi "Obsługa rocznego pomiaru wiatru" można do systemu importować dane pomiarowe z następujących urządzeń:

Rejestrator prędkości i kierunku wiatru BASIC

Rejestrator BASIC został od podstaw zaprojektowany przez WIATROMETR.PL z myślą o przeprowadzaniu pomiarów kierunku i prędkości wiatru przez osoby planujące inwestycję w małe elektrownie wiatrowe. Rejestrator jest produkowany w Polsce przez WIATROMETR.PL.   

Produkt posiada następujące cechy:

  • Rejestrator pracuje w trybie ciągłym. Nie próbkuje danych pomiarowych, lecz zlicza WSZYSTKIE impulsy z sensora prędkości wiatru. Taki sposób przeliczania nie pozwala na ominięcie żadnego porywu wiatru w czasie pomiaru. Dane zapisywane są w odstępach 1 minuty.

 

  •  Urządzenie jest w pełni wodoszczelne oraz pyłoszczelne. Może pracować w każdych warunkach atmosferycznych (IP55). 

 

  • Dzięki wewnętrznej pamięci oraz portowi USB przenoszenie danych z rejestratora odbywa się w sposób prosty i wygodny dla użytkownika. Proces ten nie wymaga otwierania obudowy, demontowania urządzenia ani zatrzymywania trwającego pomiaru. Dane importowane są poprzez gniazdo USB ze stopniem ochrony IP67 za pomocą czytnika PENDRIVE, który znajduje się w zestawie. Proces zczytywania danych z urządzenia trwa tylko około 1 minuty. 

 

  • Dane są w pełni kompatybilne z usługą "Obsługa rocznego pomiaru wiatru". Plik, który urządzenie nagra na czytniku PENDRIVE, można bezpośrednie zaimportować do systemu bez konieczności jakichkolwiek jego modyfikacji.

 

  • Rejestrator jest kompatybilny z czujnikami prędkości i kierunku wiatru różnych producentów. 

 

  • Rejestrator jest zasilany dwiema bateriami R20. Został zbudowany z elementów wysoce energooszczędnych i w ten sposób może działać w trybie ciągłym bez konieczności wymiany baterii przez okres 6 miesięcy.

 

  • Rejestrator Prędkości BASIC współpracuje ze wszystkimi oferowanymi w naszym sklepie sensorami prędkości i kierunku wiatru.

 

  • Gwarancja producenta 12 miesięcy.

 

 

Więcej informacji uzyskasz od dystrybutorów lub na stronie sklepu WIATROMETR.PL pod adresem sklep.wiatrometr.pl.  

 

 

Stacja pogodowa, bezprzewodowa Conrad WS-0101, USB

Jest to jedna z bardziej popularnych stacji pogodowych w Polsce. Można ją nabyć w sklepie internetowym pod adresem www.conrad.pl. Dedykujemy ją do osób, które nie chcą kupować urządzenia, które służy tylko i wyłącznie do przeprowadzania pomiaru prędkości i kierunku wiatru na potrzeby instalacji elektrowni wiatrowej, jednak chętnie przeprowadzą pomiar na urządzeniu które będą mogli używać do celów informacyjnych po zakończeniu pomiaru.